Aktivace zámku při rozjezdu – VAG-COM

   Jan Pichrt        Štítky:         Žádné komentáře

U kolegy se mi na Fábii strašně zálíbila funkce automatického zamčení dveří při rozjezdu auta. Funguje to tak, že když jedete více jak 10 MPH (16,09 Km/h) tak se Vám automaticky zamknou všechny dveře. Pokud pak třeba zastavíte na křižovatce tak případný úchyl nemá šanci se do auta dostat. Trošku praktičtější využití to má v případě, že máte děti (dětská pojistka). dveře lze pak odemknout zatažením za kličku. Pokud zatáhnete jednou, dveře se odemknou. Pokud zatáhnete podruhé, dveře se otevřou. A pokud vytáhnete klíček ze zapalování, tak se také odemknou. Jak na to, Vám prozradím v jednoduchém návodu.

Co budeme potřebovat:

  • 1x KKL VAG-COM kabel – ideálně originální, ale dá se použít např. tento z Číny
  • 1x software VAG-COM – ideálně ve verzi 4.09 nebo 3.40
  • 1x logické / technické myšlení + zdravý rozum

OBD2 konektor najdete v Ibize 6L vlevo od volantu, za přihrádkou. Pokud máte jinačí vůz z koncernu WV, podívejte se na tyto stránky, kde jsou umístění popsána.

 

OBD2 konektor v Seat Ibiza 6L

 

Zapojte tedy konektor do zásuvky, zapněte zapalovaní a spusťte VAG-COM. V menu nejdříve nastavte komunikaci po kabelu a pak si otevřete ŘJ (řídící jednotku). Dále zvolte menu č. 46 (popisky se můžou lišit) a v něm najeďte na kanál č. 3 a č. 4. Obojí nastavte na hodnotu 1, otestujte a uložte. Ukončete VAG-COM a vypněte zapalování. Hotovo.

Od teď máte tuto funkci zapojenou. Pro vypnutí platí stejný postup, jen z hodnot 1 změníte zpět na 0.

Přidejte první komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *