Chladič, pasta? Pryč s boxíkem!

   Jan Pichrt        Štítky: ,         Žádné komentáře

U nás na firmě se pro chladiče dodávané k BOX procesorům vžil termín „boxík“. I já jsem byl po hávárii z minulého týdne nucen používat boxíka na novém C2D E8400 a musím říct, nic moc. Teplota s boxíkem lezla k závratným 60 stupňům Celsia a já se místy o svůj nový procesor obával.

Po neskutečně dlouhém čekání (1 den) dorazil konečně i nový chladič vč. pasty. Už delší dobu vyznávám pro tyto produkty značku Arctic Cooling. Za málo pěněz dostanete skvělý heatpipový chladič s dokonale tichým větrákem. A jelikož jsem měl předtím na D930 chladič AC Freezer Pro, sáhl sem tentokráte po jeho novější verzi AC Freezer Pro ver.2. Jediný rozdíl v těchto chladičích je podporá nové patice (i5/i7), bílý větrák místo černého a zjednodušené uchycení k desce.

Na CPU sem hodil kaňku osvědčené pasty AC MX-3 a začal instalovat chladič. Po deseti minutách hotovo a pouštím PC. Je to divné, člověk si říká jestli počítač vůbec pustil (na GPU mám pasiv od AC). Jediné, co připomíná chod počítače je typické bzučení několika pevných disků.

Následuje zatěžkávací zkouška… 2 hodiny hraní nového Wolfensteina při kterém s boxíkem lezla teplota až k závratným 75 stupňům! Pouštím SpeedFan, čekám na načtení senzoru a po chvilce si řikam „nehrál jsem toho Wolfa na jiném PC?“. Předvídal jsem razantní snížení teploty, ale hodnotu 34 stupňů Celsia jsem opravdu nečekal. 🙂 Následuje rychlý restart, kontrola v Biosu a zkušební hmat na chladič – byl opravdu jen vlažný!

Po několikahodinovém hraní BF2 a MS:FSX!

Přidejte první komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *