Pořizuji nový "telefon"… už zase

   Jan Pichrt         Žádné komentáře

Po roce zase opět pořizuji nové zařízení. Důvod je prostý – iPaq sem koupil jako pracovní nástroj a ve firmě do které jsem si ho kupoval už nepracuji. Nyní je pro mě potřeba mít v ruce krapet více reprezentativnější nástroj (ne že by byl iPaq ošklivý). Rozhodl jsem se pro HTC Touch Diamond – krasavce.

Moje mobilní historie obsahuje spoustu zařízení… od mého prvního telefonu Siemens C10, přes Sony Ericsson T300 až po právě odcházejicí iPaq 614c. Platformu Windows Mobile jsem si oblibil již před lety z důvodu její skvělé variability. To se o Symbianu (kterému jsem do té doby holdoval) říci nedalo.

Tady bych chtěl, hlavně pro nového majitele mého iPaqu shrnout krátce historii tohoto stroje v mých rukou.

iPaqa jsem předobjednávál v únoru loňského roku u ATC, byl to kus z první várky iPaqů do ČR (pokud si dobře vzpomínám, obchoďák ATC  tvrdil prvních 12 ks v ČR)  a po pár týdnech konečně dorazil.

Byl jsem nadšen, na svojí dobu uměl iPaq doslova všechno (snad jen krom rádia což mi v té době opravdu nevadilo). Následovalo nalepení fólie (která je na displeji dodnes a je opravdu kvalitní) a umístění do pouzdra od PDAir (ve kterém je také prakticky dodnes).

Zhruba po měsíci proběhl první flash zařízení, nejdříve originální HP ROM a zhruba o týden později ROM od Yevga, kterou po náležitých updatech používám dodnes. Dnešní podoba této ROM se podobá ROM pro HTC zařízení (TouchFlo atd.) což umožnilo začít iPaq používat opravdu na maximum a ovládat ho jednou rukou a pouze prsty.

Po nějaké době sem pro iPaq napsal freeware program který pomáhal řešit maličké drobnosti např. po hard resetu či flashi ROM – iPaq 614 Utils, který si od jeho uvedení stáhlo více jak 1000 uživatelů!

Pak následovalo už jen poklidné období zapisování poznámek, plánování jednání v kalendáři, výkazy pracovních hodin, posílání emailů, navigování a volání. Ano, sem tam se objevil nějaký problém jako např. samovolné vypínání bez upozornění… na to ale HP velice rychle vydalo záplatu a dodnes nové ROM od HP vycházejí.

Zařízení prošlo jedinou „reklamací“ a to, že se poškodil zadní kryt baterie tak, že neudržel stylus vevnitř. Stačil krátký telefonát na HP a za tři dny jsem měl kryt doma nový.

Doufám, že novému majiteli přinese tolik užitku jako mě a že s ním bude spokojený.

Přidejte první komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *