Proč jsou "značkové" notebooky dražší?

   Jan Pichrt        Štítky: , ,         Žádné komentáře

Nedávno jsem vedl rozhovor s jedním myšpulínem ohledně kvality a ceny současných notebooků. Doslova tvrdil: „proč bych si měl kupovat notebook o 5 000,- Kč dražší, když má stejná střeva a parametry jako notebook jiného výrobce (pozn. autora – typicky například Acer).

A já Vám nyní řeknu proč…

Před půl rokem jsem si koupil nový notebook. Především kvůli práci a samozřejmě také kvůli zábavě. Do té doby jsem měl notebook značky HP a byl jsem s ním nesmírně spokojen. Ať se jednalo o notebook samotný nebo technickou podporu firmy HP, byl to vždy OK. U nového stroje jsem se ale rozhodl pro značku Lenovo. Změna byla kvůli drobnostem, které HP prostě u svých notebooků nemá.

Minulý týden (čtvrtek) se mi ale notebook porouchal, konkrétně po restartu zapípal a umřel. I přes to, že mám zakoupenou NBD-OS záruku, jsem ale vyplnil registrační formulář u ověřeného servisního partnera Lenovo, notebook zabalil a v pátek poslal přepravní službou PPL do servisu (bez nákupního dokladu na který jsem zapomněl). V pondělí časně ráno mi dorazil email potvrzující přijetí mého notebooku servisem. Chvilku po něm následoval email další, obsahující info o tom, že náhradní díl byl objednán u výrobce. Byl jsem spokojený. Doufal jsem, že pokud půjde vše dobře, notebook budu mít do konce týdne zase doma. Druhý den v úterý ale na mě čekal ráno další email… v něm stálo, že oprava byla dokončena. To jsem opravdu nečekal. Předpokládám tedy, že notebook budu mít ve středu zpátky.

A teď to shrňme: první den, jsem notebook odeslal, druhý den byl notebook přijat, třetí den byl notebook opraven a čtvrtý den bude notebook pravděpodobně zpátky. Pro rýpaly, kteří mohou namítnout to, že se jednalo o nějakou banální závadu a jen doplním, že se měnil celý motherboard.

Pouhé čtyři dny a já můžu dál pracovat, vytvářet nabídky, spravovat své sítě… no prostě generovat zisk. Druhý notebook značky MSI, který je taktéž v servisu už čeká na náhradní díl 24 dní.

Pokud bych měl jako pracovní notebook výše zmíněný stroj od MSI, tak bych pravděpodobně za dobu co je v servisu prodělal víc peněz, než kolik jsem ušetřil jeho nákupem. Koho by ještě zajímalo, do kterého servisu jsem své Lenovo odeslal tak se jednalo konkrétně o firmu PC Net CZ spol. s r.o.

Přidejte první komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *