Proč mám rád staré a značkové notebooky…

   Jan Pichrt        Štítky:         5 komentářů

Vždycky když přijdu někam do společnosti, nebo jen prostě na obchodní schůzku a vytáhnu svůj notebook, tak se naprostá většina osazenstva zděsí. Proč? Zřejmě proto, že se jedná o 4 roky starý notebook HP nx7400. Jeho design nijak zvlášť neoslní, chybí mu dnešní standardní periferie (webkamera, čtečka karet) a také pokročilé zabezpečení (TPM čip spojený s čtečkou otisku prstů). Notebook váží lehce přes 2,5 kilogramu, takže tahat jej, zvláště pak na montáže či servisy k zákazníkům není zrovna to nej.

Teď Vás seznámím trochu s historií právě mého kousku. HP nx7400 jsem kupoval hned, jakmile jsem si na něj ve svém prvním zaměstnání vydělal. Nebyla to lehká volba a notebook to byl v té době poměrně drahý (cca. 35 000,-).  V té době byla obsahem mé práce víceméně „jen“ servisní činnost VT v jednom objektu. Nebyla tudíž potřeba nic nikam přenášet. Na svojí dobu to byl notebook poměrně velice slušně HW vybavený. Hluk který vydával byl minimální. První rok obstál notebook na výbornou. Upozorňuji, že k tomuto notebooku jsem neměl přikoupený žádný carepack!

Na začátku roku druhého, se do křemíkového nebe odporoučela nabíječka. Ne že by nefungovala, ale ne zrovna šťastně řešený konektor napájení prostě jednou musel upadnout. A tehdy to začalo! Ještě ten den jsem volal na HP servisní linku a obával se nejhoršího (nový adaptér v té době stál 2 000,-). Slečna mne ale mile překvapila, když se mě otázala na výrobní číslo notebooku, pak během chvilky oznámila že notebook je stále v záruce a že zítra mám očekávat kurýra s novou nabíječkou a rozloučila se. Celé to trvalo asi tak 2 minuty a já za tu doby stihl říct akorát tak „Dobrý den, mám rozbitou nabíječku a moje SN je… naslyšenou“. Pokud myslíte, že podobná situace by mohla nastat u výrobců jako je Acer, MSI, Asus či Sony (v té samé cenové kategorii a třídě notebooků) tak na to hodně rychle zapomeňte! Acer po Vás bude chtít odeslat nabíječku do servisního centra samozřejmě i s notebookem, čímž Vám znemožní práci minimálně na měsíc a u ostatních je to velice podobné. Podobného servisu se člověk dočká těch největších a nejkvalitnějších výrobců, tedy Lenovo, HP a Dell. U těch ostatních je možné si zakoupit samozřejmě nějaký balíček služeb, ale proč, když nemusíte?

Notebook tedy sloužil dál, během dvou let prodělal pár nehod (pád z postele, pád ze stolu, pád ze střechy – 2 patra atp.) a dodnes funguje bez jediné vady. Proč to vlastně všechno ale píšu? Poslední dobou se nám na firmě množí případy reklamací notebooků, jejichž majitelé mají asi obrovskou smůlu. Notebookům MSI vesel praskají displeje při pádu z postele která je vysoká 30cm. Acerům se vesele ucpávají chladící průduchy – na vině jsou příliš malé rozestupy mezí plochami chladiče (své HP jsem za ty 4 roky ještě ani jednou neprofouknul a stále krásně větrá).

Kde tedy dělají soudruzi z Asusu, MSI, Sony aj. chybu? Snažil jsem se dnes vybrat si náhradu svoje staré HP, ale nenašel jsem (krom drahých modelů od Lenova u kterých asi stejně skončím).

Jaký máte názor vy?

5 komentářů

 1. Petr Hof - Odpovědět

  21:24 / 24. 1. 2010

  mam dokinu pro tvuj ntb, chces ?? tady je popis, mam ji za 600. http://www.aukro.cz/item895427105_akce_10ks_hp_port_pr1001_replik_za_litr.html

 2. Jan Pichrt - Odpovědět

  21:40 / 24. 1. 2010

  Díky, ale už bych ji nevyužil… na cestě už je nové Lenovo T400 🙂

 3. Petr Hof - Odpovědět

  13:50 / 26. 1. 2010

  no ted konecne poznas jak vypada poradnej ntb, doufam ze ma stejnou kvalitu zpracovani jako IBM T43 nebo T60. T60 mi jde ted z usa za 4500 :o)

 4. Michal - Odpovědět

  23:02 / 19. 7. 2010

  Dobrý den se servisem uz je to davno jinak. Ja reklamoval asi trikrat v servisu Acer. Pokazde mi na druhy den poslali kuryra a do peti dnu jsem mel vse zpatky a opraveno. Dokonce i adapter jsem posilal bez notebooku. Notebok muzete poslat bez disku, kvuli ochraně dat. Pri vice zavadach bez problemu nabidnou jiny model nebo penize.

 5. Jan Pichrt - Odpovědět

  23:29 / 19. 7. 2010

  Tak to asi máte známého ve vedení servisu… reklamuji několik Acerů do měsíce a nikdy neproběhla reklamace tak jak by měla. To že se NTB posílají bez příslušenství (adaptéru je známá věc) a vyndání HDD je taky běžná praxe. Dost často se stává, že NTB v servisu poškodí ještě více (odřou kryt atp.) a pošlou zpět neopravený…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *