Projekt: ADB Suite

   Jan Pichrt        Štítky: ,         Žádné komentáře

Ti co přichazejí s Androidem do styku denně již o Android Debug Bridge (dále jen ADB) určitě slyšeli. Jedná se o nástroj, který zprostředkovává komunikaci a ovladání Vašeho připojeného Adnroid zařízení. Bohužel (nebo bohudík?) je to nástroj shellový. To znamená, že beží v příkazovém řádku a výstupy jsou pouze textové. Práce s takovým programem je pro neznalé doslova utrpení.

Předevčírem večer mě přepadla neskutečná nuda a lenost a při 23. flashi T-Mobile G1 už mne neskutečně štvalo vyťukávat stále „adb push nejakynazevrom.zip /sdcard„. Pustil jsem tedy Visual Studio a začal tvořit jaký-si front end pro tento program. Jde to poměrně od ruky i když narážím na problémy (například adb.exe neumí přesměrovat výstup do textového souboru což znamená, že zobrazit skrytý shell v mojí aplikaci bude velice obtížné). Těď už má ADB Suite pěknou řádku fcí. Od instalace APK souborl z počítače, přes wipe, restart do různých režimu až p ovytočení telefonního čísla.

Vždy aktuální changelog a odkaz ke stažení naleznete na Smartmania.cz v tomto vláknu fóra. Doufám, že bude program alespoň někomu k užitku 🙂

ADB Suite

Přidejte první komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *