Sada dílů na stavbu RebeliX X2

   Jan Pichrt        Štítky: , , , , , ,         6 komentářů

Jelikož se na mě obrací stále více lidí s žádostí o dodání tištěných dílů na stavbu perfektní 3D tiskárny RebeliX X2, jejíž stavbu jsem popisoval na svém blogu, tak veškeré potřebné informace vložím do tohoto příspěvku.

V zaměstnání působím mimojiné jako specialista profesionálních 3D tiskáren 3D Systems, Inc., což mi umožňuje Vám kvalifikovaně poradit a také Vám dodat kvalitní díly pro Vaší tiskárnu.

Parametry dílů:

Materiál:     PETG (Plasty Mladeč)
Barva:     dle výběru viz. vzorník
Tryska:     0,4 mm
Výška vrstvy:     0,2 mm
Parametry dílů:    
 • Vrchní vrstvy: 4
 • Spodní vrstvy: 5
 • Obvody: 3
 • Rychlost tisku: max. 40 mm/s
Infill:     35% full honeycomb
Slicer:     Simplify3D
Dostupnost:     1 – 2 týdny
Cena:     1 100,- vč. DPH vč. dopravy DPD
Služby:    
 • dotisk poškozených dílů při stavbě zdarma
 • všechny díly jsou kontrolované
 • poradenství

Standardní sada obsahuje všechny root díly z GITu, držák elektroniky Arduino + RAMPS, classic Wade extruder 1,75mm a neobsahuje příslušenství, které není nezbytně nutné k provozu tiskárny. Tím je kryt LCD displeje a kryt napájecího zdroje.

V případě potřeby, mohu kryt LCD vytisknout navíc za cenu 100,- Kč. vč. DPH. Kryt LCD je k dispozici pouze pro variantu s otočným voličem pod displejem. Na širokou variantu nemám k dispozici model. Držák zdroje netisknu ani na domluvu, jelikož každý má zdroj trochu jiný a bohužel bych nestíhal pro kažeho držák v OpenSCADu upravovat. Většinu také odradí cena takového krytu, jelikož jej tisknu ze samozhášivého ABS, které je pro tento účel vhodné. Tento materiál není zrovna nejlevnější.

Pokud máte požadavek na jiný extruder, uveďte to prosím do objednávky (v součásné době je možné použít kromě klasiky i „flexi“ extruder či experimentální „dual“ extruder).

Po domluvě je možný tisk i z jiných materiálů a barev. Pokud si vyberete barvu, kterou mám natištěnou skladem, pak posílám během dvou dnů. Tisknu vždy aktuální verzi z repozitáře autora tiskárny.

Pokud se Vám nějaký díl při stavbě poláme a bude se jednat jen o pár dílů, nemám problém Vám díly dotisknout zdarma a za cenu poštovného (120,- Kč vč. DPH) Vám je poslat.

Pokud byste chtěli dodat jakýkoliv z ostatních netisknutých dílů (elektronika, mechanické díly, řemeny atp.), můžeme se domluvit na individuální ceně.

Po domluvě je možný tisk dílů i na jiné tiskárny (Rebel, Prusa i3, Molestock aj.). Kontakty najdete zde.

Sada tištěných dílů RebeliX X2

6 komentářů

 1. Karel Doucha - Odpovědět

  22:17 / 22. 5. 2016

  Nějaký čas jsem uvažoval o stavbě 3D tiskárny vzor Průša. Viděl jsem pár domácích „tisků“, které mě ovšem nijak nepřesvědčily,že to může být více než pouhá hračka „hruběji tesaná“. Možná jsem jen neměl štěstí.

  Před nedávnem jsem náhodou narazil na článek pana Pichrta http://pichrt.info/3d-tiskarna-rebelix-x2/ o jeho stavbě Rebelixu X2. Konstrukce Rebelixu X2 mi připadala pevnější než u ostatních. Po přečtení jsem požádal pana Pichrta o vytištění plastových dílů a on souhlasil.

  Po pravdě jsem nečekal žádný zázrak. Když díly přišly, byl jsem opravdu mile překvapen. Jako nástrojař a člověk, který se živí obráběním na CNC musím konstatovat, že s přihlédnutím na jakém stroji se tvořily jsem takovou kvalitu zatím neviděl. Souhlasili se mnou i dva kolegové, kteří díly viděly a hned si nechali na pana Pichrta přeposlat kontakt. Stavba začala a mechanika je z větší části hotová.

 2. Kamil - Odpovědět

  15:25 / 5. 2. 2017

  Nejsou s PETG  (teplota tavení cca 65 st.) problému na částech blízko hotendu, držáku zdroje nebo krytu elektroniky?

 3. Kamil - Odpovědět

  21:53 / 5. 2. 2017

  Jsem blbej, spletl jsem si PETG a PLA 🙂

 4. Martin - Odpovědět

  19:10 / 16. 3. 2017

  Inak odporucam Origanal MK2 od prusu. Viem ze ram nema stale hlinikovy ako rebel alebo rebelix, ale uz ta kvalita tlace  a naviac perfektne spracovane podpori pre tisk ….. a hlavne support. Nonstop podpora je k nezaplateni, hlavne co sa tyka konzultacie u tlace. A stale novy firmware a Slic3r. Odporucam kazdemu co chce 3d tlaciaren. Naviac automaticka kalibracia. Videl som Rebelix a Rebel 2 , mam od nich aj vbytlacky , ale nic co by sa kvalitou vyrovnalo MK2.

  • Jan Pichrt - Odpovědět

   19:11 / 3. 5. 2017

   Bohužel musím nesouhlasit… nyní mám kromě dvou Rebelixů také profi CubePro a 2x Pruša MK2s a z toho jednoho předělaného v hliníkovém rámu. Rozhnodně nelze tvrdit, že MK2 tiskne lépe než Rebel, Rebelix nebo jakýkoliv jiný RepRap. Záleží vždy na použitých dílech a schopnostech tiskaře. MK2 je vhodná pro lidi bez jakýchkoliv zkušeností – tam bez práce docílí kvalitního tisku. Stejné kvality ale dosáhnu s Rebelem či Rebelixem taktéž. Stejně tak osobně nemůžu říct, že muj pracovní CubePro za 120 000,- tiskne lépe než Pruša či Rebel. Není to pravda. V současné době už narážíme na fyzikální strop vlastností FDM tisku. Jinak co si budeme povídat, i na Průšovi se najdou konstrukční nesmysly 😉 (které ale neovlivňují kvalitu tisku).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *